Transport lotniczy towarów z Chin — jak go zorganizować i ile kosztuje?

Transport lotniczy towarów z Chin — jak go zorganizować i ile kosztuje?
nauticpal
Lotniczy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chiny to jeden z największych producentów różnego rodzaju towarów na całym świecie. Ile jednak kosztuje ich transport lotniczy z Chin i w jaki sposób powinniśmy go zorganizować?

Organizacja transportu lotniczego z Chin — od czego zacząć?

Przede wszystkim od analizy tego, czy transport lotniczy będzie najbardziej opłacalną metodą ściągnięcia towarów z Chin. Jest on bowiem najdroższy i przez to stosuje się go raczej do towarów, które mają wysoką wartość lub są pilnie potrzebne na miejscu. Dobre alternatywy to najtańszy, lecz najdłuższy transport morski i stanowiący pewnego rodzaju złoty środek transport kolejowy.

Oczywiście transport rozpoczynamy od wyboru towarów, które mają trafić do naszego kraju z Chin. W wypadku takiego transportu najczęściej sprowadza się takie towary jak biżuteria, elektronika lub różnego rodzaju produkty posiadające krótką datę ważności lub zamówione w trybie pilnym.

Trzeba też załatwić konieczne dokumenty. Tym można zająć się samemu lub skorzystać z pomocy firm, które specjalizują się w takiej działalności. Konieczne dokumenty to faktura handlowa, list przewozowy, specyfikacja towaru oraz dokument SAD. W całości mogą pomóc nam dobrzy spedytorzy.

Ile kosztuje zorganizowanie transportu lotniczego towarów z Chin?

Ściągnięcie towarów z Chin drogą powietrzną nie należy do tanich sposobów. Koszty potrafią być naprawdę spore i to sprawia, iż transport lotniczy odpowiada zaledwie za 5% transportu towarów pomiędzy Polską a Państwem Środka. Cena potrafi mocno się różnić i zależą między innymi od wagi przesyłek oraz ich wielkości. Zazwyczaj cenę wyraża się w dolarach za kilogram przesyłki. Najczęściej taka cena to około 13 do 20 dolarów amerykańskich za kilogram. Jak łatwo się domyślić, transport lotniczy z Chin może pochłonąć nam całkiem niezłą sumkę.

Oczywiście wyższą cenę zrekompensuje nam to, że towary ściągane z Chin drogą powietrzną do Polski mogą trafić już w zaledwie kilka dni. Pomoże to w obsłudze bardzo pilnych zamówień.

Zdj. główne: bilaleldaou/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjątkowe rozwiązania dla efektywnego transportu, czyli zabudowa mercedes
Wyjątkowe rozwiązania dla efektywnego transportu, czyli zabudowa mercedes
Zabudowa Mercedes to innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia efektywny transport towarów. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu zabudowy Mercedes, różnym rodzajom i korzyściom, które przynoszą przedsiębiorcom w dziedzinie transportu.
Ostatnie wpisy