Popyt na polskie magazyny wzrasta. Skąd ta tendencja?

Popyt na polskie magazyny wzrasta. Skąd ta tendencja?
nauticpal
Magazynowanie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Transport mocno ucierpiał podczas pandemii koronawirusa, ale wiele gałęzi tego sektora gospodarki opiera się mrocznym scenariuszom. Tak jest w przypadku magazynów, które nadal przeżywają w Polsce bum. Dlaczego tak jest i gdzie logistycy inwestują najmocniej?

Europejskie hale nie mają problemu z obłożeniem. Dotyczy to również tendencji w Polsce. Portal logistyka.rp.pl pokazuje dane, które wskazują wprost – mamy przyrost magazynów, nawet w stosunku do czasów sprzed koronawirusa.

Okazuje się, że logistycy zaczęli wybierać coraz większe obiekty. Te położone są na Mazowszu (punkt styczny z Warszawą, dobra lokalizacja, połączenia kolejowe i lotnicze). Prym wjedzie w tym oczywiście stolica, ale mniejsze ośrodki też dostają sporą pulę z tego tortu, kusząc niższymi stawkami za metr kwadratowy powierzchni.

A dlaczego magazyny w Europie przeżywają bum? Okazuje się, że logistycy wynoszą centrum dystrybucji towarów z Azji. Koronawirus sprawił, że producenci niechętnie patrzą na azjatyckie (szczególnie chińskie) hale produkcyjne i magazynowe, chcąc przywrócić proces tworzenia na europejską mapę. Oby z pomyślnym skutkiem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór odpowiedniego elektryka. Poradnik dla początkujących
Wybór odpowiedniego elektryka. Poradnik dla początkujących
Wybierając właściwego elektryka, każdy z nas chciałby znaleźć fachowca, którego usługi będą wysokiej jakości i bezpieczne. Przewodnik dla początkujących wskazuje na kluczowe kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie procesu wyboru.
Ostatnie wpisy