Czy ciężarówki elektryczne wyprą tradycyjne pojazdy?

Czy ciężarówki elektryczne wyprą tradycyjne pojazdy?
nauticpal
Lądowy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś kierowcą samochodów ciężarowych i zastanawiasz się, czy na rynku dostępne są elektryczne samochody tego typu? Chcesz wiedzieć, jakie mają działanie, a także, czy w przyszłości staną się popularniejsze niż tradycyjne pojazdy ciężarowe? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Elektryczne samochody ciężarowe – czy są przyszłością transportu?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. To pojazdy nie tylko osobowe, ale również ciężarowe. Zdaniem specjalistów już za ok. 5 lat po drogach na całym świecie będzie poruszać się znacznie więcej samochodów zasilanych silnikami elektrycznymi, a ich sprzedaż w najbliższych latach znacząco wzrośnie. Takie plany ma również polski rząd. To pojazdy, które są ekologiczne, a co więcej wykorzystuje się w nich nowoczesną technologię, dzięki której poruszanie się po drogach staje się komfortowe i bezpieczniejsze zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że te pojazdy wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród firm transportowych.

Czym wyróżniają się ciężarówki elektryczne?

Nowoczesna technologia pozwala tworzyć samochody przyszłości, które przewyższają tradycyjne modele pod wieloma względami. Pierwszą i niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju pojazdów jest oczywiście to, że są ekologiczne, co obecnie ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Dodatkowo silniki elektryczne są bardzo ciche, dzięki czemu dbają o najwyższy komfort w czasie jazdy, szczególnie na długich trasach. Ma to ogromne znaczenie dla kierowców samochodów ciężarowych, którzy na drogach spędzają często kilkanaście godzin dziennie. Warto również zaznaczyć, że silniki elektryczne dają możliwość przewidzenia kosztu i zużycia energii. Kierowcy poruszający się samochodami zasilanymi ropą lub gazem są uzależnieni od cen tego rodzaju paliw.

Czy na rynku dostępne są ciężarówki elektryczne?

Okazuje się, że te samochody przyszłości są już dostępne na rynku. Kilku producentów zdecydowało się na wprowadzenie ich do sprzedaży. Wyróżniają się dużą mocą silnika, a co więcej, oszczędnością. Dbają o zadowolenie przedsiębiorcy, jak i kierowcy samochodu. To wszystko sprawia, że te pojazdy z pewnością wyprą tradycyjne samochody ciężarowe. Nie ma się co dziwić – pod wieloma względami są on nich lepsze i pozwalają na generowanie większych oszczędności, co jest kluczowe dla każdego przedsiębiorcy i właściciela firmy transportowej.

Ciężarówka elektryczna Tesla

Jedną z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych, która zajmuje się produkcją samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym, jest Tesla. Ma ona w swojej kolekcji samochód ciężarowy, który jest elektryczny i wyróżnia się na tle innych. Jego premiera miała miejsce 16 listopada 2017 roku. Po kilku miesiącach samochód ruszył w trasę, która wynosiła ponad 450 kilometrów długości. Warto wiedzieć, że producent na początku zakładał, że samochód będzie w stanie pokonać właśnie taką odległość na jednym ładowaniu. Okazało się jednak, że pojazd pokonał trasę prawie dwa razy dłuższą. Dodatkowym zaskoczeniem było, że do pełnego naładowania silnika potrzeba jedynie trzydzieści minut. Pojazd ten z ładunkiem jest w stanie przyśpieszyć do setki w dwadzieścia sekund. To znakomity wynik, jak na ciężarówkę!

Jacy producenci planują wypuścić elektryczne ciężarówki na rynek?

Plany dotyczące wypuszczenia na rynek elektrycznych samochodów ciężarowych mają również tacy producenci jak Mercedes – Benz oraz Renault. Mają to być doskonałe modele, które zaoferują wiele właścicielom firm transportowych; łączyć wygodę, oszczędność i doskonałe wyniki.

(fot. materiały prasowe Mercedesa)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*